ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Еден знак ќе се вљуби во зафатена личност

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Еден знак ќе се вљуби во зафатена личност

Овен

Работите околу вас стагнираат и за да ги завршите обврските ви треба многу повеќе време од обично. Ви се допаѓа личност која е зафатена. Тоа е причината која ве кочи за отворено да покажете интерес.

Бик

Поволен ден за да заминете на кратко патување. Доколку сте во врска нема да бидете задоволни. Комуникацијата е сведена на минимум. Изгледа дека немате што да си кажете еден на друг.

Близнаци

Ве очекува конфликт, а најмногу поради тоа што сте тврдоглави. Врската е во криза. Имате впечаток дека партнерот е ладен и незаинтересиран. Не знаете како да го привлечете кон себе.

Рак

Многу сте вредни и оптимистични. Ќе ги завршите сите обврски на време. Ви се допаѓа личност која има врска со странство. Токму поради тоа сметате дека врската не е можна и не покажувате интерес.

Лав

Доаѓа до прекин на контакт и свесни сте дека никогаш повеќе нема да комуницирате со таа личност. Додека вие сте презадоволни партнерот ќе биде нерасположен. Вие двајца како да живеете во паралелни универзуми.

Девица

Покрај обидите да остварите нови контакти, плановите ќе ви паднат во вода. Загрижени сте поради натрупаните обврски и со партнерот зборувате за проблемите. Тој ќе ве ислуша и ќе ви даде поддршка.


Следна страна

Можеби ќе ве интересира: