ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Љубомората може да му ја уништи врската на еден знак

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Љубомората може да му ја уништи врската на еден знак

Овен

Ве загрижуваат финансиите. Вашите емоции се интензивни и стабилни. Максимално уживате во врската. Толку сте сигурни што дури не чувствувате никаква љубомора.

Бик

Очекувате многу од луѓето околу вас, но ќе се разочарате. Премногу сте љубоморни и тоа може да ви донесе проблеми во врската. Обидете се да не реагирате бурно и да не го повредите партнерот со зборови.

Близнаци

Ангажирани сте кога се во прашање обврските. Незадоволни сте од љубовното поле. Ја прекинувате врската, бидејќи одамна ги имате загубено емоциите.

Рак

Се посветувате на проблемите со надеж дека конечно ќе ги решите. Ви претстојат проблеми во врската. Двајцата сте прилично тврдоглави и не сакате да правите компромиси.

Лав

Успевате да ги надминете проблемите. Горди сте на себе поради овој успех. Партнерот се обидува да доминира во односот и да ви ги наметне своите ставови. Внимателно му давате до знаење дека не се согласувате на таа игра.

Девица

Незадоволни сте од ситуацијата во која се наоѓате. Имате потреба за емотивна сигурност. Одличен ден за тајна љубов или љубов на далечина.


Следна страна

Можеби ќе ве интересира: