ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Неколку знаци ќе решат проблеми од минатото

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Неколку знаци ќе решат проблеми од минатото

Овен

Упорно се држите до своите ставови. Обидете се да бидете објективни и да ја прифатите критиката од пријателите. Не сте сигурни дали сте со вистинската личност. Имате впечаток дека имате различни очекувања од односот.

Бик

Одличен ден за комуникација и кратки патувања. Ве очекува успех. Имате впечаток дека премногу се поврзавте за партнерот. Инсистирате на интензивна комуникација.

Близнаци

Се чувствувате лошо, бидејќи не умеете да ги решите проблемите. Вашиот интелект и прилагодливост не дава резултати. Љубовта ве инспирира на испраќање романтични пораки, меилови и на лични изјави на љубов.

Рак

Имате впечаток дека долготрајните проблеми конечно ќе се решат. Носите одлука за на партнерот да му дадете втора шанса, иако долго сте незадоволни од односот.

Лав

Повторно сте самоуверени и полни со позитивна енергија. Се насочувате на старите проблеми и ги решавате. Незадоволни сте со врската. Имате впечаток дека сте одалечени и дека ниеден од вас не се труди за да се среди односот.

Девица

Нетрпеливи сте и ве нервира што обврските не може да се завршат со брзината со која планиравте. Задоволни сте со односот со саканата личност. Планирате заедничко патување за да се релаксирате.


Следна страна

Можеби ќе ве интересира: