ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Период поволен за љубов за еден знак

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Период поволен за љубов за еден знак

Овен

Не е претерано поволен период за вас. Се укажува на проблеми и компликации. Можно е да имате некои лични несигурности и затоа тешко да склопувате нови љубовни познанства.

Бик

Немојте да очекувате претерано важни настани и промени денес. Можно е да имате некои компликации. Не сте сигурни што може да очекувате од личноста која ја сакате, бидејќи нејзиното однесување е променливо. 

Близнаци

Имате шанса да покажете дека напредувате. Горди сте на себе и на она што сте го постигнале. Ве очекува интересно познанство со личноста со која е можна некоја долга врска.

Рак

Пред вас  е период кој би можел да ви донесе помали проблеми. Малку станавте ладни во контактот со партнерот на кој му смета вашето однесување. Очекувајте потежок период.

Лав

Имате мали проблеми. Ќе ви биде потребно време за да ги решите. Доколку ви се допаѓа личноста која била ваш пријател, ќе имате можност да се зближите со неа.

Девица

Немате некои поголеми промени и денот ќе ви помине мирно. Може да се надевате на поволни околности. Пред вас е добар ден за ново познанство, промени и позитивни настани на полето на љубов.


Следна страна

Можеби ќе ве интересира: