Дневен хороскоп за петок: Среќен ден за овие знаци

Дневен хороскоп за петок: Среќен ден за овие знаци

Овен

Пред вас е генерално добар ден. Може да се потпрете на пријателите. Прилично се несреќни во љубовта, бидејќи односот со партнерот не ви е сјаен поради љубомора.

Бик

Ве очекува период во кој ќе може да се насочите на своите постигнувања и да бидете горди поради тоа. Размислувате за вашата врска и сигурни сте дека вашиот партнер е човекот со кој сакате да го поминете животот.

Близнаци

Ако останете доволно добро сконцентрирани на обврските, ќе успеете да решите некои проблеми кои ве оптеретуваат. Ве очекува зближување со личноста која ви значи. Поволен ден за почеток на сериозна врска.

Рак

Доколку бидете претерано пасивни и недоволно посветени, лесно би можело да се случи да направите грешки. Можно е несвесно да сте го довеле партнерот во незгодна ситуација и да сте го повредиле.


Следна страна

Можеби ќе ве интересира: