Џастин Бибер емотивно за апсењето: Бев повреден, несреќен, збунет, лут, измамен

Џастин Бибер емотивно за апсењето: Бев повреден, несреќен, збунет, лут, измамен

Објавена во: Stars // Музика

Фото: Printscreen MTV

Пејачот потоа беше уапсен за несоодветно возење и сообраќајни прекршоци

Пред 7 години, Џастин Бибер се најде во центарот на светското внимание, но не за добро. Имено, тој еднаш беше уапсен во Мајами, па дури беше напишано и дека му се заканува депортација во Канада.

Џастин во тоа време возеше несовесно, па дури и се спротивстави на апсењето. На крајот, тој се изјасни за виновен и подоцна донираше 50.000 американски долари во добротворни цели. Бибер, кој реши да работи на себе за да стане подобра личност, објави инспиративен статус на Инстаграм.

- Ме уапсија пред 7 години, тоа не беше мојот најдобар момент. Не сум горд на тоа каде сум бил во мојот живот. Бев повреден, несреќен, збунет, лут, измамен, погрешно разбран и лут на Бога. Сето ова да кажам е дека Бог ми донесе долг пат. Од тогаш до сега, јас разбрав нешто ... Бог тогаш беше близу до мене, како и сега. Моето охрабрување кон вас е да дозволите вашето минато да биде потсетник за тоа колку Бог ви дал. Не дозволувајте срамот да го уништи вашето „денес“, дозволете му на Исус да прости и да гледа како вашиот живот цвета во сè што Бог замислил за вас. Ве сакам друштво со цело срце - напиша Џастин на Инстаграм и објави фотографија од апсењето во 2014 година.Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: