„Едната дипломираше, другата да е жива и здрава“: Сестрата на Лина Пејовска прослави дипломирање, па пејачката се пошегува на сопствена сметка (ФОТО)

„Едната дипломираше, другата да е жива и здрава“: Сестрата на Лина Пејовска прослави дипломирање, па пејачката се пошегува на сопствена сметка (ФОТО)

Објавена во: Совети // Семејство

Младата пејачка Лина Пејовска има поголема сестра, Христина, која неодамна наполни 22 години.

Сега Христина заврши уште едно важно поглавје во животот. 
Имено, таа дипломираше и ги заврши студиите, па по тој повод смејството Пејовски имаше дипломска прослава за Христина.

Лина објави фотки од прославата, а во описот на фотографиите се пошегува на сопствена сметка, па напиша:

„Едната дипломираше, другата да е жива и здрава“.

- Така е ќерка, да си ми жива и здрава - се согласи мајката на Лина во коментар.

Инаку убавата Христина за оваа посебна прилика носела светкав сребрен фустан со впечатливи ракавици.
Лина исто така носи уникатен комбинезон.Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: