Есенски трендови за маникир: Време е да ги замениме неонските нијанси кои доминираа летово (ФОТО)

Есенски трендови за маникир: Време е да ги замениме неонските нијанси кои доминираа летово (ФОТО)

Објавена во: Must have, Moj стил

Есента е веќе тука и почнуваме да размислуваме за она што е во тренд кога е во прашање есенската мода. 

За навистина да изгледаме топ, не треба да ставиме акцент само на тековните модни трендови, но мора да обрнеме внимание и на ритуалите за убавина.

А кога станува збор за нокти и маникир, слободно можеме да кажеме дека нема граници. Ако сте уморни од неонските бои кои доминирале во текот на летото, време е да ги замените со нови нијанси.

Еве неколку идеи за инспирација: 


Објавена во: Must have, Moj стил

Можеби ќе ве интересира: