(ФОТО) Им помага на луѓето: Војаж покажа зошто е горд на својата мајка

(ФОТО) Им помага на луѓето: Војаж покажа зошто е горд на својата мајка

Објавена во: Совети // Семејство

Популарниот рапер Михајло Веруовиќ, попознат како Војаж, ја пофали својата мајка на Инстаграм, каде објави фотографија од нејзиното работно место.

Имено, тој им откри на обожавателите дека неговата мајка Жана Веруовиќ е медицински работник, кој посветено и одговорно си ја врши својата работа.

„Горд сум на својата мајка“ - напиша во описот на фотографијата и додаде срце.


Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: