(ФОТО) Познатите девојки без шминка!

(ФОТО) Познатите девојки без шминка!

Објавена во: Мода // Moj стил

Не сакаш шминка? Не си единствена – овие познати девојки се доказ дека и без шминка може да се изгледа совршено.

Деми Ловато

Деми Ловато се гордее со своето лице, но и со своето тело. Таа е една од ретките ѕвезди што им порачува девојките да се сакаат себеси онакви какви што се.

@ddlovato

Џиџи Хадит

Иако е една од најбогатите и најпознатите манекенки на светот, кога ќе погледнете дел од нејзините фотографии нема да верувате дека тоа е така. Таа е едноставна девојка, а најдобро се чувствува без грам шминка на себе.

@gigihadid

Тејлор Свифт

Исто како и нејзината најдобра другарка Џиџи, кога не мора таа воопшто не се шминка. Тејлор е позната по нејзиниот спортски стил.

@taylorswift

Кајли Џенер

Иако знаеме дека Кјали е љубителка на шминката, таа нема проблем да објави некое селфи на кое е без грам шминка на себе. А замисли има 117 милиони следбеници на Инстаграм.

@kyliejenner

Луси Хејл

Уште една позната девојка што не сака да се шминка и често може да ја видиме без грам пудра.

@lucyhale

Ријана

Кога не е на сцената Рири сака опуштен изглед, а шминка ричиси и да не употребува. Таа секогаш изгледа беспрекорно.

@badgalriri

Бјонсе

Queen B е вистинска стилска икона и меѓу другото обожава пренагласена шминка, но само кога е на сцена.

@beyonce

Зендаја

Зендаја е една од познатите девојки која постојано може да ја видиме без шминка. Со оглед на тоа дека изгледа совршено воопшто и не и е потребна шминка.

@zendaya

Фотографии: Инстаграм

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: