(ФОТО) Toffee маникир: Водечки тренд кој ќе го обожавате

(ФОТО) Toffee маникир: Водечки тренд кој ќе го обожавате

Објавена во: Мода // Must have

Време е да се збогуваме со класичниот маникир, запознајте се со новиот тренд „Тoffee“ (“кафе“) нокти. 

Францускиот маникир се врати, а кратките нокти се вистински “бум“ на Интернет. Нокти обоени според градација на нијанси на кафе се до крем боја - изгледаат нежно и креативно.

Трендот беше популаризиран од мајсторот Том Бачик, кој соработува со Џенифер Лопез, Селена Гомез и Ким Кардашијан. Боите варираат од млечен крем до темно кафеава боја. Можно е инспирацијата за мајсторот за маникир,  да е кафето Далгона, кое стана многу популарно на социјалните мрежи за време на карантинот.

Се разбира може да се прави и градација на која било друга боја:


извор: grazia.rs

Објавена во: Мода // Must have

Можеби ќе ве интересира: