Го препознавате ли момчево: Македонска легенда која ја однесе земјава на Европско првенство

Го препознавате ли момчево: Македонска легенда која ја однесе земјава на Европско првенство

Објавена во: Спорт // Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација испиша историја. Конечно ќе игра на Европското фудбалско првенство кое ќе се одржи следната година.

Токму еден од тие фудбалери е малото момче на фотографијава, дали го препознавате?

Да, тоа е легендарниот Горан Пандев, кој скоро 20 години игра во дресот на македонската репрезентација, а токму на натпреварот со Грузија го даде голот кој пресуди.Објавена во: Спорт // Фудбал

Можеби ќе ве интересира: