Го замолила синот да ја фотографира на летување во Грција, но да не ѝ се гледа стомакот: Фотката стана хит

Го замолила синот да ја фотографира на летување во Грција, но да не ѝ се гледа стомакот: Фотката стана хит

Објавена во: Совети // Семејство

Голем број луѓе сакаат да имаат фотки од летувањето. Тие се ччувари на спомените и сеќавање на убавите моменти кои сме ги поминале на море, опуштени и растеретени, далеку од секојдневните обврски.

Таков вид на спомени посакала да има и госпоѓа Марта од Србија, која деновите од летото ги поминала во Грција.

Имала само една молба - синот да ја фотографира, но да не ѝ се гледа стомакот.

„А, тој послушен, го бакнува мама“ - со овој опис, госпоѓа Марта ја сподели фотографијата.

Кажано- сторено. Синот одлично се досетил и ја исполнил желбата на мајка му, а фотографијата набрзо стана вирална.

Наместо да користи Фотошоп, синот едноставно го поставил прстот кај стомакот на мајката, па така го прикрил она што таа сакала да не се гледа на фотографијата.

По објавувањето на фотографијата, на фотографијата почнаа да пристигнуваат позитивни коментари: „Ова е прекрасно, генијално“, „Погледни како се досетил“, „Браво за синот“.

фото: Принтскрин / Фејсбук / freepik

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: