Голот кој ја однесе Македонија на Европско: Како Пандев ја затресе мрежата на Грузија?

Голот кој ја однесе Македонија на Европско: Како Пандев ја затресе мрежата на Грузија?

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Вчера македонската фудбалска репрезентација постигна неверојатен успех, со тоа што се пласираше на Европското фудбалско првенство. 

Голот за овој историски успех го даде добропознатиот Горан Пандев, а доколку не го следевте натпреварот, во продолжение погледнете како изгледаше тоа:


Објавена во: Stars // YouTube видеа

Можеби ќе ве интересира: