Хаосот започнал пред Нова година: Нови „сочни“ детали за разделбата на Војаж и Брескавица

Хаосот започнал пред Нова година: Нови „сочни“ детали за разделбата на Војаж и Брескавица

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Двајцата сè уште не се огласуваат

Веста за разделувањето на Анѓела Игњатовиќ и Михајло Веруовиќ, попознати како Брескавица и Војаж, ги шокираше нивните бројни обожаватели.

Иако тие беа пример и идоли на многу млади луѓе, се шпекулира дека тие двајца ставиле крај на нивната љубов. Досега тие не се огласија во медиумите.

Според изворот, до разделба дошло пред Нова година, славење кое требало да го прослават заедно.

- Планираа да уживаат во пречекот на 31 декември во познат хотел во главниот град, но дојде до пресврт. Иако првенствено ја добија цената на најлуксузната соба по пониска цена, двајцата ја откажаа резервацијата во последен момент - вели добро информиран извор за „Блиц“ и продолжува:

- Веднаш се дозна дека имало некаков хаос меѓу нив. Тие не се појавија во хотелот за Нова година, па сите околу нив почнаа да се сомневаат дека нешто не е во ред. Тие вешто ги криеја расправиите и мислеа дека ќе можат да поправат сè, но тоа не се случи - вели изворот и додава дека самата двојка сè уште не е сигурна дали ова е крај на нивната врска.


Фото: Инстаграм/brrrreskvica

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: