Хороскоп за Божиќ: Внимателно, 3 знаци ќе имаат потешкотии

Хороскоп за Божиќ: Внимателно, 3 знаци ќе имаат потешкотии

Зачекорете смело во Новата година. А за Божиќ бидете сплотени, имајте мир во душата и подарете некому спокој и љубов.

ОВЕН

Ќе ви пречат малку празничните трошоци, но во целина ќе уживате во убав Божиќ со пријателите. Најисполнети ќе бидат оние Овни кои ќе отидат да ги посетат роднините кои живеат во странство. Чувствувате љубов од сите страни и ќе бидете неодоливо шармантни, исто како што сте по природа.

БИК

Треба внимателно да организирате сè? Сакате сè да биде совршено? Сепак, другите околу вас не прават ништо и ништо не оди според планот ... Тешко е луѓето да ве следат вас и вашите предлози и тоа ве вознемирува. Опуштете се, без напнатост. Со заедничка помош ќе имате убав празник.

БЛИЗНАЦИ

Понекогаш имате тешкотија да ги разберете другите и да најдете заеднички јазик со нив. Понекогаш сте премногу реални и гледате само што оди наопаку. Божиќ е ден за славење, не заборавајте! Смири се ако не сакате да влезете во расправија со партнерот. За среќа, пријатели ќе ја развеселат атмосферата.

РАК

Ќе направите сè во последен момент и веројатно ќе доцните на секаде. Подобро да се организирате ако сакате да пристигнете додека има храна и пијалок. И гледајте го возниот ред на автобусот. Што се однесува до љубовта, неуспехот понекогаш е добра работа.

ЛАВ

Сите ќе сакаат да бидат околу вас! Пријатели, семејство, деца, вашата „подобра половина“ ... Тие ќе седнат до вас и ќе ги слушаат вашите прекрасни приказни. Опуштете се. Само внимавајте да не потрошите повеќе, бидејќи вашето финансиско закрепнување нема да помине лесно.

ДЕВИЦА

Божиќ нема да биде многу тивок затоа што не сте подготвени за компромис. Може да бидат можни дури и жестоки разговори со роднините за Божиќ, што може да се претвори во жестоки дискусии, но барем нема да ви биде здодевно! Што се однесува до романтиката, ќе бидете расположени да заведувате и да освоите нечие срце.

ВАГА

За вас, Божиќ ќе биде полн со љубов. Ќе се приближите до најблиските, партнерот и семејството. Ќе сакате да ги размазите, и ова ќе ви помогне, веројатно благодарение на вкусното јадење што сте го подготвиле. Ако сте сами, имајте на ум дека љубовта е некаде близу вас и затоа - држете ги очите отворени!

СКОРПИЈА

Ќе бидете повеќе фокусирани на вашето семејство отколку на љубовен однос. Само внимавајте да не претерувате и да го запоставувате вашиот партнер и уверени сме дека тој нема да се навреди од тоа. Но, и покрај тоа, добрата атмосфера позитивно ќе влијае на сè што се случува во вашиот дом.

СТРЕЛЕЦ

Вие нема да можете да се согласите со партнерот за некои работи, можеби за подароци или како да печете месо, така што почетокот на денот ќе замине во прилична напнатост. Тоа ќе влијае на вашето расположение и ќе бидете малку тажни. Смири се и прошетајте после Божиќниот ручек. Најдете среќа и радост во природата.

ЈАРЕЦ

И овој Божиќ ќе покажете колку сте дарежливи и ќе ги воодушевите драги луѓе со прекрасни подароци. При дарувањето, дури сакате да претерате и да го размазите вашето семејство. Божиќ ќе ве помине во благост, мир и чувство како да сте на врвот на светот.

ВОДОЛИЈА

Подготвени сте да организирате 10 лица во вашиот дом за Божиќен ручек, а можете да започнете рано наутро, но ќе ви биде важно да имате мирен и непречен социјален собир. Само расположението може да го расипе подарокот што не е по ваш вкус.

РИБИ

Ќе бидете опкружени со убави луѓе и стимулирачка атмосфера и ќе се забавувате. Деновиве не се чувствувате добро кога сте со семејството или партнерот, најдобро е кога сте сами. Сепак, немојте да се пренесувате и да кажете нешто за што може да жалите.


Можеби ќе ве интересира: