Идеи за празничен маникир: Топ 10 за оваа година

Идеи за празничен маникир: Топ 10 за оваа година

Објавена во: Мода // Moj стил

Трендот на прилагодување на маникирот на периодот во кој се наоѓаме веќе одамна владее, па затоа решивме да пронајдеме 10 најубави идеи кои можеш да ги искориш оваа зима - особено за празниците...

Веќе влеговме во декември, а тоа значи само едно - празниците ќе пристигнат побрзо отколку што мислиме и дека е вистинско време својот маникир да го прилагодиме на периодот во кој се наоѓаме и на празниците кои ни се наближуваат. Доколку се согласуваш со нас, но ти недостасува инспирација, не грижи се, бидејќи за тебе ги пронајдовме најубавите маникири за овој најмагичен период од годината.

# Светки и снегулки

# Храбра розова боја

# Весела црна боја

# „Candy cane“ маникир

# „Gingerbread man“

# Златни светки

# Отмена црвена боја

# Француски маникир со светки

# Дедо Мраз на нокти

# Различни модели

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: