Илон Маск ја искоментира Мајли Сајрус: Хаос на „Твитер“ поради неговиот коментар

Илон Маск ја искоментира Мајли Сајрус: Хаос на „Твитер“ поради неговиот коментар

Објавена во: Stars // Музика

Еден од твитовите за кои најмногу се зборува и пишува деновиве е оној кој Илон Маск го посвети на Мајли Сајрус.

Имено, најбогатиот човек на светот преку својот профил на Твитер шеговито порача: 

„Хана Монтана е всушност Мајли Сајрус!“


Американската пејачка, која пред повеќе од една деценија се прослави со ликот од истоимената ТВ серија, ја прифати оваа шега и во иста мера му одговори на Маск.

„Што?! Ти го кажав тоа во доверба. Во состојба си да направиш ракета, но не умееш да чуваш тајна“ - му порача Мајли.


фото: EPA, ALEXANDER BECHER / INSTAGRAM

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: