Јавноста е изненадена: Кејт Мидлтон со одлука како на Меган Маркл

Јавноста е изненадена: Кејт Мидлтон со одлука како на Меган Маркл

Објавена во: Совети // Семејство

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон ја отпушти долгогодишната соработничка Sophie Agnew откако се врати од медениот месец, јавуваат британските медиуми.

Sophie работеше за Кејт седум години како координаторка личните асистенти и главна асистентка на војвотката од Кембриџ, а оваа одлука ги изненади сите во дворот и нејзините најблиски.

„Сите се малку шокирани, бидејќи тоа не било неочекувано. Изгледа како екстремно кратење на трошоци“ - рече изворот за Daily Mail, а некои претпоставуваат дека станува збор за заладувањето на односите на принцовите.

Sophie беше верна помошничка на Кејт и одеше со неа на сите службени патувања и немаше најава дека оваа деловна соработка ќе заврши.

Сите ги изненади оваа одлука на Кејт, бидејќи досега Меган Маркл беше позната по лошите односи со вработените, поради што за кратко време остана без неколку членови на својот тим.

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: