Како да ги искомбинирате чизмите кои ги носи секоја инфлуенсерка: D.Franklin моментално се апсолутен тренд

Како да ги искомбинирате чизмите кои ги носи секоја инфлуенсерка: D.Franklin моментално се апсолутен тренд

Објавена во: Мода // In and Out

Чизми кои се „must have“ за оваа сезона, бидејќи освен што топлат и се удобни, може да се искомбинираат на повеќе различни начини.

Чизмите за кои многу се дискутираше изминатата година останаа хит и покрај многубројните критики и многу жени гордо чекорат во нив. Критиките се упатени на тоа дека изгледаат како дебели чизми за снег и дека таков модел не може да се носи на ниту една обична комбинација, освенна  комбинација за снег и скијање!

Овие чизми кои станаа хит во 2020 година. Веруваме дека ќе остане така и во 2021 година, бидејќи освен што се привлечни по изглед, делуваат многу топло и пријатно, што е погодно за студените, зимски денови. Моделите на овие чизми се изработени во различни бои и варијанти за да можат да се комбинираат на различни начини. За оние кои се сомневаат во ова, подготвивме совети и начини како да ги комбинирате чизмите D.Franklin на вистински начин и да изгледате одлично.

# Cozy „аутфит“

# Елегантна комбинација

# Рокерски стил

# Casual „аутфит“

# Street style

Објавена во: Мода // In and Out

Можеби ќе ве интересира: