Како од моден магазин: Помладата ќерка на Дарко и Маја Панчеви израсна во вистинска убавица

Како од моден магазин: Помладата ќерка на Дарко и Маја Панчеви израсна во вистинска убавица

Објавена во: Мода // Moj стил

Најголемата радост на пејачката Маја Гроздановска - Панчева и фудбалерот Дарко Панчев се нивните две наследнички Надица и Марија.

Постарата, Надица особено се истакнала по талентот за јазици и својствено на тоа студира на Филолошкиот факултет.

За разлика од неа, помладата, Марија веќе се остварува во професијата модел. Таа е дел од модното студио „Моделс Ин“, а на нејзиниот Инстаграм профил можат да се најдат фотографии на кои се гледа во каква убавица е израсната.

Инаку, Маја, за своите ќерки во една прилика изјави дека имаат афинитите кон музиката и кон модерниот танц.


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: