Како се забавуваше принцот Хари пред да се ожени со Меган: „Уловен“ како лудувал во Хрватска - во облека скокнал во базенот

Како се забавуваше принцот Хари пред да се ожени со Меган: „Уловен“ како лудувал во Хрватска - во облека скокнал во базенот

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

фото: Halopix/Pixsell

Овие фотографии не ѝ се допаднаа на британската јавност, ниту на кралското семејство. Го критикуваа Хари за непристојното однесување и ги набројаа неговите гревови: Од носење нацистичка униформа, забава во Вегас со стриптизети, лудување во Хрватска...

Неговиот татко Чарлс е крал, неговиот брат Вилијам е следен во редот, но имаше време кога крал беше принцот Хари. Додуша, не на Британија, туку на подиумот за танцување. И тоа во Хрватска, на Хвар, каде лудо се забавуваше во 2011 година кога имаше 26 години...

Во клубот, Хари видно алкохолизиран танцувал до полноќ, а во еден момент решил да побара освежување во базенот.

Што не беше наменето за пијани гости во облека.

Фото: HaloPixPIXSELL

Но, тоа не го спречи. Скокна во базенот, и потоа се врати во своето царство, на подиумот за танцување. Во Хрватска го набљудувале чувари.

Овие фотографии не ѝ се допаднаа на британската јавност, ниту на кралското семејство. Го критикуваа Хари за непристојното однесување и ги набројаа неговите гревови: Од носење нацистичка униформа, забава во Вегас со стриптизети...

Па таму коментираа: „принцот сè уште го очекуваат на бел коњ, а не потопен во базен“.

Неговиот летен одмор во Хрватска, можеше да го памети по полошо од благ мамурлак. Како што тогаш објави „Слободна Далмација“, по напуштањето на клубот, принцот Хари пришол на поголема група мажи и почнал да го плази јазикот кон нив.

Младите момци воопшто не го препознале, а дека е некој познат дури сфатиле кога фотографот почнал да трча по него. Еден од младите од друштвото рекол дека принцот дошол на еден метар од нив и го извадил јазикот.

- Во три часот по полноќ не можевме да го препознаеме. Дури утредента сфативме дека се работи за принцот Хари – рекол младиот човек.

- Не сум го запознал лично, но логично е што го посети главниот град на туризмот, а тоа е Хвар, и сакам да се чувствува удобно. Синоќа беше во дискотека со пријателите, но никој ништо не побара од градот, а ние сакаме како и секој друг гостин убаво да се забавува, да ги види знаменитостите на Хвар и секако да дојде повторно - изјави тогашниот градоначалник на Хвар, Пјерино Бебиќ, во 2011 за Дневник.хр

Во посетата на Хрватска уживаше и неговата сегашна сопруга Меган Маркл. Додуша, таа повеќе уживаше во храната, истражувањето и пловењето, додека Хари претпочиташе забави...

Кој знае, можеби еден ден ќе се вратат таму заедно.

извор:24sata

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: