Карди Би не сака децата да ги слушаат нејзините песни: Не биле за нив

Карди Би не сака децата да ги слушаат нејзините песни: Не биле за нив

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Популарната раперка Карди Би за американските медиуми изјави дека не сака нејзините деца да ја слушаат нејзината музика. Како што рече, песните како „WAP“, светски мега хит, не се наменети за лица на возраст под осумнаесет години.

Раперката беше критикуван откако на социјалните мрежи беше објавено видео во кое таа ја гаси својата песна пред нејзината двегодишна ќерка.


Самата песна, со исклучително експлицитен текст, наиде на критики од американската јавност. И покрај тоа, таа успеа да стане еден од нејзините најголеми хитови.


„Јас не правам музика за деца, туку за возрасни. Родителите се одговорни за она што го слушаат нивните деца. Тоа е нивна одговорност, а не моја. „Јас сум многу сексуална личност, но не пред моето дете и верувам дека и другите родители треба да се однесуваат на ист начин“, напиша Карди на Твитер.


Фото: EPA-EFE/IAN LANGSDON

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: