Кендал Џенер и Бед Бани во сериозна врска: Нивната фотографијата од заедничкото излегува стана вирално меме

Кендал Џенер и Бед Бани во сериозна врска: Нивната фотографијата од заедничкото излегува стана вирално меме

Објавена во: Совети // Boys and Girls

Шепотењето меѓу манекенката и раперот ги инспирираше шегаџиите на Интернет...

Изгледа дека врската помеѓу Кендал и Бед Бани стана сериозна.

Неодамна тие беа видени заедно на многу јавни настани, како Мет Гала и Коачела, а последен во низата беше натпреаварот на Лејкерс против Вориорс.

Додека новопечената двојка гледаше што се случува на паркетот, новинарите ги фотографираа. Така, една фотографија од нив го привлече вниманието на корисниците на социјалните мрежи кои веднаш ја претворија во меме.


Имено, раперот се наведнал за да ѝ каже нешто на Кендал, додека таа внимателно го слушала. Но, шегаџиите на социјалните мрежи таа фотографија ја споредија со онаа која во многу случаи се користи за машки измами.

Освен Кендал и Бани, на натпреварот присуствуваа и други ѕвезди. Таму беше и постарата сестра на Кендал, Ким Кардашијан заедно со Норт Вест. Тие две навиваа за Тристан Томпсон, поранешното момче на Клои Кардашијан.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Совети // Boys and Girls

Можеби ќе ве интересира: