Ким Кардашијан носеше лак за нокти од дрогерија: Може да ја ископирате за минута

Ким Кардашијан носеше лак за нокти од дрогерија: Може да ја ископирате за минута

Објавена во: Мода // Moj стил

Ким Кардашијан може да биде фенси и да си ги дозволите најскапите производи на светот, а најверојатно и сите може да ги добиете бесплатно. Затоа е особено изненадувачки кога ќе избере производ од дрогерија

Знаете дека производот од некоја дрогерија е добар кога го носат и познати личности кои имаат пристап до буквално секој производ на светот. Особено Ким Кардашијан. На последниот црвен тепих, на галата „Baby2Baby 2023“, таа имаше едноставни, неутрални нокти. Долги, да, но бојата беше најнеутрална досега. Светла праска нијанса. Нешто што е идеално за секој ден.


Според „InStyle“ се работи за лак за нокти кој може да асе купи во дрогерија. Можеби и вие самите веќе сте користеле лак од брендот „Essie“, кој се чини дека го сака и Ким Кардашијан. Иако е малку поскапа и не е најевтина опција, сепак се смета за бренд на дрогерија. Ким за таа пригода носеше лак „Essie“ во нијансата „Fairy Tailor“.

Овој лак кога се нанесува во неколку слоеви и ако се додаде подлога или „top coat“, може да трае долго на ноктите, па дури и да изгледа како да имате гел нокти. Нијансата што ја носеше Ким може да се нанесе во еден слој за да биде малку проѕирен или да додадете неколку слоеви за да го добиете целосниот ефект.


Ќе изгледа убаво и на кратки и на долги нокти, па ова лесно може да стане ваш нов омилен.

Извор: teen385.dnevnik.hr

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: