Ќе ги обожавате: 10 „мејкап“ трендови кои ќе бидат хит оваа година

Ќе ги обожавате: 10 „мејкап“ трендови кои ќе бидат хит оваа година

Објавена во: Мода // In and Out

Време е за трендовите кои оваа 2021 година ќе преовладуваат во светот на шминката.Cosmopolitan ги претстави 10 - те хитови, кои секоја девојка ќе ги носи оваа година. Во продолжение погледнете за кои трендови станува збор:

# Зелени „smokey eye“

# Еднобоен мејкап

# Светки и украси

# „Nude“ усни

# Сини трепки

# Кармин со боја на праска

# Златна сенка

# Истакнато руменило

# Виолетов туш

# Истакнат „highlighter“


Објавена во: Мода // In and Out

Можеби ќе ве интересира: