Ќерката на Моника Белучи и Винсент Касел наполни 16 години: Во светот на модата ја дочекаа со раширени раце

Ќерката на Моника Белучи и Винсент Касел наполни 16 години: Во светот на модата ја дочекаа со раширени раце

Објавена во: Совети // Семејство

Актерот Винсет Каселденес на својот Инстаграм профил сподели фотографија со својата ќерка и така и го честиташе роденденот. Ќерката на актерот и преубавата актерка Моника Белучи пред неколку дена наполни 16 години.

Тој покрај заедничката фотографија напиша: „Ти честитам љубов моја“, а сите коментари на истата беа на сметка на изгледот и убавината на оваа девојка.


Особено се издвоија: „Ја наследила убавината на мајка ѝ, чудо“, „Изгледа како Моника“, „Преубава е, како нејзината мајка“, „Деца неверојатно личи на мајка ѝ“. Но, имаше и коментари дека врската помеѓу таткото и ќерката е нешто посебно.

Дева Касел во светот на модата зачекори со тоа што стана едно од заштитните лица на модната куќа Долче и Габана, а заинтересираноста за оваа преубава девојка е огромна.

Може да ве интересира:

Со години ја криеја од јавноста: Дали ќерката на Моника Белучи ќе биде поголема убавица од сопствената мајка?

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: