Со години ја криеја од јавноста: Дали ќерката на Моника Белучи ќе биде поголема убавица од сопствената мајка?

Со години ја криеја од јавноста: Дали ќерката на Моника Белучи ќе биде поголема убавица од сопствената мајка?

Објавена во: Совети // Семејство

Ќерката на познатата убавица Моника Белучи порасна и веќе започна да заработува како заштитно лице на брендот „Dolce & Gabbana“, чија муза годинини наназад е токму нејзината мајка.

Убавата Дева Касел наскоро ќе наполни 16 години, а нејзините родители Моника Белучи и Венсан Касел досега не дозволуваа претерано да биде експонирана во јавноста.

Меѓутоа, убавото лице на оваа тинејџерка ќе го гледаме почесто, со оглед на тоа дека се „заканува“ да стана еден од најбараните модели на денешницата.

Дева е фотографирана на езерото Комо, во Италија, токму на снимањето на кампањата на „D&G“.

Насмеана, природна и ведра, Дева плени и преку фотографии, а оние кои соработуваат со неа велат дека на нејзиниот шарм е тешко да се одолее.

Во продолжение погледнете ги фотографиите од ќерката на најубавата жена на светот:


Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: