Ќерката на Шумахер со емотивна фотографија му честиташе роденден: Потсетување на една од нашите многубројни авантури

Ќерката на Шумахер со емотивна фотографија му честиташе роденден: Потсетување на една од нашите многубројни авантури

Објавена во: Совети // Семејство

Михаел Шумахер во средата го прослави својот 55-ти роденден.

Неговата ќерка Џина реши да проговори за тоа, па објави фотографија со него на Инстаграм.

Станува збор за фотографија која сега е стара повеќе од 10 години, бидејќи легендарниот германски Формула 1 возач толку долго го немавме видено во јавноста по неговата несреќа на скијање на француските Алпи.


Џина објави и дека се мажи откако со години е во врска со Јан Бетке. Тие се запознале преку заедничката страст - јавање коњи, а заедно се повеќе од шест години. Тие се верија минатото лето, а сега идејата е следното лето да направат венчавка на Мајорка каде имаат дом вреден 30 милиони евра.

„Среќен роденден тато! Потсетување на една од нашите многубројни авантури“, напиша таа во описот на фотографијата.

Фото:Инстаграм
Извор:N1info.ba


Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: