Која од кого видела: Карлеуша и Ким Кардашијан повторно во исти креации

Која од кого видела: Карлеуша и Ким Кардашијан повторно во исти креации

Објавена во: Мода // Moj стил

Карлеуша повторно драми!

Јелена Карлеуша не ретко, знае јавно да ја „обвини“ Ким дека ѝ ги копира аутфитите, како на пример завчера, кога објави дека токму таа го дизајнирала костимот за еден од нејзините настапи пред три години, а сличен таков носеше неодамна Ким Кардашијан.

Досега многу пати се случувало двете да бидат забележани во исти модни комбинации или барем модни парчиња, поради што често се дискутира кој од кого видел.

Па, што мислите вие?
фото:

фото: Ata/Christopher Polk/Getty Images via Guliver

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: