Комбо на денот: Идеи за пролетен стајлинг во издание на ТикТокерката Чарли Ди Амелио

Комбо на денот: Идеи за пролетен стајлинг во издание на ТикТокерката Чарли Ди Амелио

Објавена во: Мода // Moj стил

Кога ќе кажеме ТикТок веднаш помислуваме на Чарли Ди Амелио - најпознатата ТикТокерка која како преку ноќ да стана синоним за платформата.

Покрај тоа што е позната на ТикТок по нејзините способности за танцување, кои сите ги копираат, имитираат и следат, таа стана и омилена меѓу тинејџерите поради својот оригинален изглед и стил.
Навидум едноставно облечена, сепак минимализмот е ИН.

Во прилог неколку изданија од Чарли кои ќе ве инспирираат за претстојната сезона:

фото:instagram

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: