Комбо на денот: Лејди Гага во забавен колоритен аутфит

Комбо на денот: Лејди Гага во забавен колоритен аутфит

Објавена во: Мода // Moj стил

Списанието „Пипл“ ја прогласи Лејди Гага за најдобро облечена личност и модна икона.

Во светот на славните, пејачката се истакнува со нејзиниот автентичен и ексцентричен стил, поместувајќи ги границите на модата.

Од најлудите стајлинзи до оние најсофистицираните, Лејди Гага знае како, а инспирирани од оваа титула со која се закити Гага, ви претставуваме едно сосема забавно нејзино издание.

Во тиин духот, Гага знае како да си игра со принтови и бои и да биде инспирација и за младите.

Со впечатлива шминка, многу накит и комлет со разигран дезен, Гага изненади многумина со изборот, а сепак направи одличен спој.Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: