Комбо на денот: Модно парче кое ќе биде задолжително за удобна и тренди есен

Комбо на денот: Модно парче кое ќе биде задолжително за удобна и тренди есен

Објавена во: Мода // Moj стил

Есента ни се приближува опасно, па крајно време е да ја подготвиме гардеробата за постудената сезона. Оваа година, надвор од сите очекувања, светлите бои и интересни модели ќе бидат популарни. Иако таквите парчиња не се типични за есента, модните дизајнери одлучија да ги прекршат сите правила.

Костимите во весели бои ќе бидат особено популарни. Секоја девојка со стил мора да има барем еден добро скроен костим во гардеробата, едногласно се согласуваат модните експерти. 

 

Што се однесува до боите, сите тие ни се достапни, а правилото е, колку е појака бојата, толку подобро. Ваше е да ја изберете нијансата што најмногу ви одговара. 


Фото: Shutterstock/pinterest


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: