Комбо на денот: Тара од „Ѕвездичките на Пинк“ има супер „откачен“ стил

Комбо на денот: Тара од „Ѕвездичките на Пинк“ има супер „откачен“ стил

Објавена во: Мода // Moj стил

Теодора Тара Стојановиќ ја запознавме во „Ѕвездичките на Пинк“ каде се издвои со уникатните настапи и талентот за рапување.

Уште тогаш, кога беше значително помала, преку нејзините настапи ја изразуваше и креативноста на нејзиниот стил, а дека тоа е така, потврда е насоката во која се развива пејачката денес.

Наспроти многумина, Тара не ги следи моменталните трендови кога станува збор за мода и стил, туку гради свој стил.

Доказ за тоа се и фотографиите на нејзиниот Инстаграм профил, па погледнете:


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: