Ламбе Алабаковски објави нешто неверојатно: „Оваа фотографија ја направи мојот три годишен син и има посебно значење“ (ФОТО)

Ламбе Алабаковски објави нешто неверојатно: „Оваа фотографија ја направи мојот три годишен син и има посебно значење“ (ФОТО)

Објавена во: Совети // Семејство

Пејачот Ламбе Алабаковски, на пауза од работните обврски кои се чести периодов, слободното време го поминува во кругот на семејството, посебно со неговиот тригодишен син. Деновие додека седеле во локалното кафуле во Битола се случило нешто преубаво, спомен кој долго ќе потсетува на овој ден.

Имено, се работи за фотографија направена од малите рачиња на Михаил, додека татко му Ламбе зборува на телефон.

Оваа фотографија го разнежни пејачот, по што ја објави и на своите социјални мрежи со објаснување:

- Оваа фотографија ми значи многу ! Направена е од син ми кој има само три и пол години! Верувам ќе ви се допадне ..., Напиша Ламбе под фотографијата.  Фото:Инстаграм

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: