Лето vs. зима: Како летните модни парчиња да ги носите и во студените зимски месеци?

Лето vs. зима: Како летните модни парчиња да ги носите и во студените зимски месеци?

Објавена во: Мода // Moj стил

И во зима може да се носи летната облека...

Само затоа што не е повеќе 30 степени и нема сонце, не мора да се поздравиш од омилените летни парчиња облека до следната година. Се уште можеш да ги носиш, само на малку поинаков начин.

На Јутјуб каналот Hej! се појави едно интересно видео, во кое Магдалена покажа како своите омилени летни парчиња облека ги носи и на зима. Комбинациите се одлични, а секако не може да ви биде ладно и кога температурите ќе бидат под нулата. 

Погледни го видеото во продолжение, од каде знаеш, можеби Магдалена ќе ти даде идеја за следната кул комбинација:


Извор: teen385.com

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: