Лиам Пејн откри дека има многу причини зошто не го сака Зејн Малик: Зборува за неговите постапки (ВИДЕО)

Лиам Пејн откри дека има многу причини зошто не го сака Зејн Малик: Зборува за неговите постапки (ВИДЕО)

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Лиам Пејн се појави во најновата епизода на „Impaulsive“ со Логан Пол и зборуваше за неговиот поранешен колега од One Direction, Зејн Малик, кој го напушти бендот во 2015 година, една година пред нивниот неочекуван распад.

Зејн стана тема на разговор кога Логан зборуваше за тепачката во 2020 година што неговиот брат Џејк Пол ја имал со пејачка во Лас Вегас. На социјалните мрежи, тогашната девојка на Зејн, Џиџи Хадид, се огласи на Твитер, нарекувајќи го Џејк „неважен“, а Зејн „крал на почитта“. „Таа твитна нешто за тоа да си најдеш маж со почит или нешто слично. Тоа не е баш добро“, рече Лијам за твитот на Џиџи, алудирајќи на нејзиното раскинување со Зејн.

„Има многу причини зошто не го сакам Зејн и има многу причини зошто секогаш, секогаш ќе бидам на негова страна“, рече Лијам. „Да сум морал да поминам низ она низ кое тој поминал, неговото растењето и се друго... Моите родители ми беа претерано поддршка, до тој степен што беа досадни. Зејн имаше поинакво воспитување во тој поглед“, објасни Лиам, додавајќи: „Слушај, јас не се согласувам со ниту една негова постапка. Не можам да пофалам некои работи што ги направи. Не можам да бидам на негова страна поради тоа“.

Факт е дека во групата имало несогласувања, дури и физички напади, се поради конфликт на мислења.Објавена во: Stars // YouTube видеа

Можеби ќе ве интересира: