Личи ли на дедо му? Внукот на ТИТО скриен од јавноста

Личи ли на дедо му? Внукот на ТИТО скриен од јавноста

Објавена во: Мода // Moj стил

За разлика од Саша Броз, внуката на Тито која не криеше дека е потомок на познат предок, нејзиниот помлад брат Андреј не е склон да се појавува во медиумите, па затоа пошироката јавност дури и не знаеше како тој всушност изгледа.

Имено, внуката на Јосип Броз Тито на Инстаграм му го честита роденденот на својот помлад брат Андреј и на една фотографија откри како изгледа овој потомок на Тито!

- Среќен роденден, Андреј, и запомни дека ја имаш најдобрата сестра на светот! Те сакам - напиша Саша, објавувајќи неколку заеднички фотографии, вклучително и оние од нејзиното детство, кои предизвикаа големо внимание на таа социјална мрежа.

Андреј се школувал во Москва, тој се занимава со консултации и досега успешно ја избегна изложеноста во медиумите. Саша, горда на својот брат, сака да го „покажува“ тука и таму на мрежите.

Саша на Инстаграм објавува и слики од неговата убава ќерка Сара, правнука на Тито, која по професија е сликар.

Саша со задоволство се сеќава на своето детство и, како што можете да видите на сликите, не се разликуваше од другите деца. Сите ние носевме и имавме слични чевли, облека, ништо посебно ... Сепак, во тоа време не се виде кој, што има, или колку. Важно беше дека е чисто и не искинато и тоа е тоа ...

А еве како изгледа синот на Тито Миша денес со неговата внука Сара ...


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: