„Љубовта е за сиромашни и за грди“: Богата инфлуенсерка со контроверзно мислење, го потресе интернетот!

„Љубовта е за сиромашни и за грди“: Богата инфлуенсерка со контроверзно мислење, го потресе интернетот!

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Изи е мајка на два сина и тврди дека е „извршен директор на нејзиното семејство“, додека нејзиниот сопруг работи далеку од дома...

Богатата домаќинка тврди дека тоа е „љубов за сиромашни и грди луѓе“. Изи Анаја претходно се најде на насловните страници бидејќи ги предупреди другите жени дека можеби нема да бидат исечени поради нејзиниот луксузен начин на живот. Сега, 44-годишнaта жена тврди дека можете да „научите да сакате секого“ со летање со нивниот приватен авион, пренесува The Sun.

Изи е мајка на два сина и тврди дека е „извршен директор на нејзиното семејство“ додека нејзиниот сопруг работи далеку од дома. Таа неодамна почна да го нарекува свој „шеќерен татко“ и ги повика жените во нивните 20-ти да најдат маж кој ќе им ја плаќа киријата.А, во една неодамнешна објава на Инстаграм, таа сензационално сподели дека мисли дека вистинската романса е за сиромашни и грди луѓе. „Еднаш сакав маж... но брзо ме научи дека љубовта е за сиромашните и за грдите“, рече таа, „Ние убавите девојки имаме опции - ајде да ги искористиме! Можете да научите да сакате секого од 14.000 метри на небото во приватен авион, ветувам“.

@averagerichhousewife Dont waste those Sugar Daddy years pounding the pavement!!! POUND OTHER THINGS #sugardaddy #richmom #genz #adviceforgirls @Phoebe | NYC LIFESTYLE original sound - Izzy Anaya / NYC Lifestyle


Но, Изи се спротивстави на нејзиното тврдење велејќи им на младите жени дека вистински успех е да се биде свој „шеќерен тато“, но и да се има свој. „Да се ​​погрижиме следната генерација на жени да не го збрка ова бидејќи имаат опции и можности што сите ние постарите девојки ги немавме“, додаде таа, „Љубовта може да почека“.


Сопругот на Изи, наводно, ѝ обезбедил приватен авион, куќа во Њујорк, селски куќи и куќи за одмор низ САД и безброј дизајнерски чанти. Но, таа предупреди дека гламурозниот начин на живот може да биде осамен ако не сте спремни за тоа. „Бидете подготвени сами да ги воспитувате вашите деца бидејќи вашиот сопруг не се враќа дома во пет часот“, рече таа во видеото на TikTok минатата година, „Треба да бидете многу независни и многу компетентни за да напредувате во овој начин на живот.“


Погледот на Изи за животот ја доведе до тоа, таа да добие лојални следбеници на социјалните мрежи во нејзината потрага да го постигне својот врвен животен стил. Таа има над 115.000 следбеници на видео платформата TikTok и речиси 30.000 на Instagram. Креаторот на содржина дури лансираше свое „реалити шоу“ на нејзиниот канал на YouTube, соодветно именувано - Просечна богата домаќинка.Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: