Малиот Жељко го грабна микрофонот и ја запеа „Миле воли диско“: Без сомнение е талентиран како баба Цеца (ВИДЕО)

Малиот Жељко го грабна микрофонот и ја запеа „Миле воли диско“: Без сомнение е талентиран како баба Цеца (ВИДЕО)

Објавена во: Stars // Музика

Фото: BLIC TV / SCREENSHOT


Во новата, 21-ва епизода од документарно-фантастичниот серијал „Цеца шоу“, која се емитува секој петок во 22:00 часот на „Телевизија Блиц“, имавме можност да ѕирнеме во уште еден возбудлив ден во семејството Ражнатовиќ.

Цеца Ражнатовиќ обожава да го поминува слободното време со внукот Жељко, па овој пат решија слободното време да го искористат за играње и забава покрај базен во вилата на Цеца на Дедиње.

Фото: BLIC TV / SCREENSHOT

Покрај свирењето, наследникот на Цеца научи и да пее, а сето тоа е снимено на камера.

Малиот Жељко го изведе еден од најголемите хитови на Цеца „Београд“, а потоа и песната „Миле воли диско“.

Жељко потоа го отпеа големиот хит на Цеца од почетокот на кариерата „Цветак зановетак“, а бабата особено ја трогна овој момент.

Фото: BLIC TV / SCREENSHOT

Очигледно Жељко талентот за пеење го наследил од неговата баба, па можеби и тој ќе тргне по нејзините стапки како тетка му.

Погледнете во видеото како пее малиот Жељко Ражнатовиќ - ТУКА


Извор: www.blic.rs

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: