Малолетната ќерка на Карлеуша ја навредија на социјалните мрежи, таа мудро одговори

Малолетната ќерка на Карлеуша ја навредија на социјалните мрежи, таа мудро одговори

Објавена во: Мода // Moj стил

Малолетната ќерка на пејачката Јелена Карлеуша, Ника Тошиќ, е вистинска sвезда на социјалните мрежи. Сепак, поради смешната содржина што ја објави на „ТикТок“, девојчето доби навредлив коментар од еден корисник, а таа му одржа лекција со нејзиниот одговор, иако има само 11 години.

Ника го сними видеото и му објасни на следачот дека неговиот коментар ги повреди нејзините чувства.

- Само сакав да ве забавувам. Сега имам коментар за омраза. Сакав да уживате во моите видеа, но се чини дека оваа личност не уживаше и ме навредуваше без причина - рече Ника и со своите совети сериозно му одржа лекција:

- Не е убаво. Знаете, луѓето имаат чувства, исто како тебе, така што разберете го тоа,- рече ќерката на Крлеуша

Извор: 24

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: