„Ме наежи“: Антониа Гиговска со емотивна изведба на песна од Каја - српската пејачка воодушевена (ВИДЕО)

„Ме наежи“: Антониа Гиговска со емотивна изведба на песна од Каја - српската пејачка воодушевена (ВИДЕО)

Објавена во: Stars // Музика

За вокалните можности на Антониа Гиговска знае цел регион, а пејачката сепак не престанува да воодушевува со секоја нова изведба.

Гиговска овојпат објави видео како пее песна од српската пејачка Каја Остојиќ и малку е да се рече дека и самата Каја остана без зборови.


- Ме наежи -  ѝ искоментира Каја.

Антониа пак напиша дека ова била нејзина омилена песна од Каја.


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: