Меган Маркл пред да го избрише профилот на Инстаграм

Меган Маркл пред да го избрише профилот на Инстаграм

Објавена во: Мода // Moj стил

Познато е дека ниту еден член на кралското семејство нема лични профили на социјалните мрежи. Единствен исклучок е профилот „Кенсингтон Ројал" креиран од принцот Хари, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, а кому сега му се придружи и војвотката од Сасекс, Меган. Ова е главниот извор на официјални информации за тоа што се случува во и околу замокот Кенсингтон, и наместо обични, тие објавуваат професионални и архивски фотографии. 

Од времето, уште во 2016-та година, кога се појавија првите гласини за нејзината романса со принцот, Меган Маркл престана активно да објавува слики на Инстаграм, па целосната деактивираност на страницата беше само прашање на време.

Погледнете ги најимпресивните фотографии на Меган Маркл објавени на нејзиниот профил на Инстаграм, пред тој да стане историја.


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: