Месечен хороскоп: Какви денови ви носи Септември-кој ќе биде најсреќен знак?

Месечен хороскоп: Какви денови ви носи Септември-кој ќе биде најсреќен знак?

Овен – На Овновите конечно ќе им се насмевне среќата и ќе доживеат финансиски успех. Навистина добар месец што се однесува до вашата професија и бизнис успех. Проблемите со соработниците, колегите, партнерите, не би требало да има, а мирната глава на работа е веќе 50% успех. Овој месец не би требало никој да ви дише во вратот, оние кои се над вас би морале да ве остават да си го работите она што го знаете. Што се однесува до љубовта, ви претстои нешто навистина неочекувано со оглед на тоа што овој период е одличен за флетерување.
Здравје – Никакви генерални проблеми, летниот период беше добар за вашиот имунитет.

Бик – Дали го знаете чувството кога сте уморни, не ви се работи, и најмногу би сакале да останете дома или онака бесцелно да шетате без да морате да работите. Е тоа е краток опис на вашиот хороскоп. Првиот дел од месецот ќе биде во знакот на проблемите, Венера ќе ве бомбардира со негативна енергија, а до почетокот на есента партнерот се’ повеќе и повеќе ќе ви обрнува внимание. За оние слободните, едноставно ѕвездите не ви се поклопени, па така нема да ви се случи ништо возбудливо.
Здравје – Да внимаваат сите оние кои имале срцеви заболувања.

Близнаци – Во текот на поголемиот дел од месецот ќе имате многу работа. Вие или вашите соработници бевте на одмор, уживавте и се одморивте, па сега време е да ја завршите работа. Обидете се да не влегувате во нови зделки, затоа што само ќе имате дополнително повеќе работа, па на крајот на месецот ќе бидете преморени. Што се однесува до емотивните односи, имате добри аспекти на семеен план, што значи сите проблеми кои сте ги имале претходно со било кој член од семејството, можат да се решат. Ако сте се скарале, сега е вистинско време да се смирите. Постои една личност која отсекогаш била до вас, што и да ви се случи, а би сакала да ви биде нешто повеќе.
Здравје – Одлично!


Следна страна

Можеби ќе ве интересира:

За Hashtag

Hashtag.mk е првиот портал за тинејџери кај нас. Ова ќе биде твој простор каде ќе можеш да ги следиш животите и кариерите на најпопуларните ѕвезди. Овде ќе може да го прочиташ и видиш она што те интересира за мода, убавина, технологија и наука. Ќе може да решаваш тестови, да споделуваш твои видеа и фотографии, да прочиташ совети за проблемите што те мачат и да ги следиш видеата на најпознатите Јутјубери кај нас и во светот.