Милиони ги следат од раѓање, а на родителите им носат огромно богатство: Кои се најбогатите бебиња на Инстаграм?

Милиони ги следат од раѓање, а на родителите им носат огромно богатство: Кои се најбогатите бебиња на Инстаграм?

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Повеќето инфлуенсери на Инстаграм покажуваат луксузен живот каде се' е во знакот на луксуз и позитивна енергија, и покрај фактот што сите знаеме дека ова е далеку од реалноста, некако оваа содржина се‘ уште има неверојатно добар премин! Се чини дека секој има рудник за злато, дури и тинејџери и млади во раните 20 -ти години, што најдобро го докажува групата „Богати деца од Инстаграм“.

Но, како еден вид натпревар на оваа група, на најпопуларната социјална мрежа се појави ново движење - „Богати бебиња на Инстаграм“. Ова се инфлуенсери бебиња, кои едвај знаат да зборуваат и јадат сами, но затоа веќе имаат милиони следбеници и заработуваат неколку илјади долари по само еден пост!

Овие шест бебиња, според официјалната статистика, заработуваат најмногу од Инстаграм:

1. Ноа Таварес (@euamonono)


Ова слатко мало момче го следат дури милион луѓе на Инстаграм, а тој е на оваа мрежа од раѓање. Може да заработи 4.900 долари по објава!

2. Марли Грант (@theyeetbaby)


Малата Марли стана позната благодарение на видеата со чичко Крис, кој го води нејзиниот профил, а русокосата девојка има милион следбеници и потенцијална плата од 4.655 долари по објава.

3. Халстон Блејк Фишер (@halston.blake)


Ова двегодишно дете со завидна гардероба има над 610 илјади придружници, а нејзината мајка ја опишува како „слатка и жива“. Маркетинг експерти велат дека таа може да заработи 3.060 долари по објава.

4. Дру Хејзел (@drewhazeleast)


Малата Дру е ќерка на американска гимнастичарка, инаку поранешна олимписка шампионка, па очите на јавноста беа вперени во неа уште од раѓање. Има над половина милион следбеници, а срцата на публиката ги освоија спонтани, искрени снимки на оваа девојка која според една објава може да заработи околу 2.515 долари.

5. Флавија Луиз (@flavinhalouise)


Ангелично слатко лице, симпатична облека и сериозно добра фризура - јасно е зошто малата Флавија собра бројни симпатии и повеќе од 290 илјади следбеници на Инстаграм. И потенцијалот за заработка е одличен - таа може да добие 1.167 долари по објава.

6. Мигел (@babymiguelcf)


Родителите на овој мал Бразилец го опишуваат како „мини инфлуенсер“, и најчесто го прикажуваат својот симпатичен мал син во нова дизајнерска облека. Бидејќи ги следат над 166 илјади луѓе, не им недостасуваат лајкови, па според најавата, би можеле да заработат околу 780 долари.

Што мислите за оваа постапка? Дали е во ред да правите мини влијатели од вашите деца?


Фото: Инстаграм


Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: