Милиони луѓе се расплакаа гледајќи видео на кое децата за првпат го гледаат споменикот на својот татко

Милиони луѓе се расплакаа гледајќи видео на кое децата за првпат го гледаат споменикот на својот татко

Објавена во: Совети // Семејство


На социјалните мрежи кружи многу тажно видео кое зад сето тоа крие потресна приказна. Имено, една мајка ја снимила реакцијата на своите две мали деца откако прво ја виделе надгробната плоча на нивниот прерано починат татко. Оваа сцена расплака многу луѓе.

Џејкоб Вејд бил американски маринец и имал само 26 години кога неговиот живот трагично заврши во февруари минатата година. Имено, овој млад татко на две деца, Вокер и Блејкли, случајно се предозирал со фентанил, вид на дрога, кој бил пронајден во коктелот што го испил.

Покрај синот и ќерката, зад себе ја остави и сопругата Британката Томлин, која се труди да го зачува неговото сеќавање на своите социјални мрежи, каде ги споделува нивните заеднички фотографии и видеа, како и тешките моменти низ кои поминува во тој процес, да ја прифати неговата смрт и да се навикне на животот без него.

Тие се запознале во 2018 година кога Џејкоб дошол од војска, а набрзо се венчале и имале двајца наследници. Иако поранешниот маринец бил амбициозен претприемач кој слободното време го поминувал на риболов, планинарење и возење велосипед, тој бил и долгогодишен зависник од дрога.

Се започнало со марихуаната кога бил тинејџер, пред да премине на потешки видови психоактивни супстанци.

„За време на нашата врска, тој вложи огромни напори да се ослободи од својата зависност и имаше моменти кога веруваше дека ја победил. Но, тогаш ќе се врати на старите модели на однесување и ќе го направи тоа одново“, изјави Британката Томлин за Дејли Меил по неговата смрт, додавајќи дека сега е активно вклучена во подигање на свеста за зависностите и навремено лекување.

Сега таа е самохрана мајка на момче и девојче, а видеото на кое ги носи да го видат споменикот на нивниот татко и заедно да ручаат покрај неговиот гроб, многумина ги растажи и расплака.

Најтажната реакција се децата кои се уште не се целосно свесни дека засекогаш го изгубиле својот татко и кои ја галат неговата фотографија на надгробната плоча и го нарекуваат „тато“.

Видеото собра дури 56 милиони прегледи, шест и пол милиони лајкови и речиси 73 илјади коментари во кои следбениците им порачуваат да бидат силни и изразуваат најдлабоко сочувство за загубата на нивниот сакан сопруг или татко.

Господ нека ја благослови и чува оваа млада жена и деца кои прерано го загубија својот татко.

@britaindentetomlin Its officially official, his resting spot is complete. He’s s really gone i hope your fishing upthere with grandma. Thank you for the endless signs baby, you know how much reassurance i need #rip #husbandloss #widow #youngwidow #foryou #foryoupage #grief #griefandloss #griefjourney #gonetoosoon #fy Belonging - Muted

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: