Мини верзијата на Роки стана вирален хит: Тренингот го прави без грешка

Мини верзијата на Роки стана вирален хит: Тренингот го прави без грешка

Објавена во: Совети // Семејство

Таткото на бебето, Зек Магилеви од САД, беше воодушевен кога го уловил својот син Чарли додека пред екранот ја имитира свената на Силвестер Сталоне.

Урнебесното видео го прикажува момчето во пелени кое пред екранот го имитира тренингот на популарниот Силвестер Сталоне во култниот филм Роки од 1976 година.


Татко на бебето е голем обожавател на популарниот боксер Роки Балбоа. Воодушевувањето настанало кога сфатил дека неговиот син Чарли ги научил движењата, па одлучил да го сними. Видеото го објавил на својот Фејсбук профил, а за брзо истото станало вирален хит со неколку милиони прегледи.

Во видеото момчето ги прави сите вежби без задоцнување, а видеото на Твитер го сподели и познатиот актер Силвесте Сталоне.

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="en"><p lang="en" dir="ltr">It’s the baby boxer! Adorable tot does all the same moves as Stallone while watching Rocky on TV | Daily Mail Online <a href="https://t.co/JHMO6z6j6T">https://t.co/JHMO6z6j6T</a></p>&mdash; Sylvester Stallone (@TheSlyStallone) <a href="https://twitter.com/TheSlyStallone/status/751411815582760961?ref_src=twsrc%5Etfw">July 8, 2016</a></blockquote>

<script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: