Мини здолниште и кошула: Анастасија Ражнатовиќ во тренди аутфит и чизми кои многумина ги „хејтаат“ (ФОТО)

Мини здолниште и кошула: Анастасија Ражнатовиќ во тренди аутфит и чизми кои многумина ги „хејтаат“ (ФОТО)

Објавена во: Must have, Moj стил

Пејачката синоќа беше меѓу гостите на роденденската забава на нејзиниот пријател Стеван Радивојевиќ, каде привлече големо внимание со интересен и едноставен моден избор.

Анастасија Ражнатовиќ и познатиот фризер Стеван Радивојевиќ со години се неразделни пријатели, а пејачката и ќерката на Светлана Цеца Ражнатовиќ е секогаш меѓу најзабележаните на прославата на неговиот голем роденден. Истото беше и вчера, кога Анастасија привлече внимание со својот интересен стил на облекување.


фото: Antonio Ahel/ATA Images

Имено, таа одлучи да облече исклучително едноставна комбинација - мини -здолниште и кошула, но оваа комбинација е се' освен здодевна! Пејачката се одлучи за многу краток модел на кожено здолниште, кое доживува одлично враќање на трендовите оваа есен, и многу ефикасни бордо нијанси. Наместо да игра безбедно во форма на бел или црн горен дел од облеката, Анастасија носеше светло сина кошула со класичен дизајн и на тој начин создаде многу ефикасен и забавен контраст.


фото: Antonio Ahel/ATA Images

Она што особено привлече внимание се чизмите за кои пејачката се одлучила бидејќи станува збор за модел кој многумина го „хејтаат“. Се работи за плишан модел, со платформа, кој многумина сметаат дека не е повеќе во мода и избегнуваат да носат такви модели на чизми.

Анастасија повторно посвети посебно внимание на накитот, а највпечатливото парче без сомнение е нараквицата на модната куќа Шанел, чии чанти со мајка и таа често и со задоволство ги носи. Додека овојпат се одлучи за Ив Сен Лоран чанта.


извор:GLOSSY

Објавена во: Must have, Moj стил

Можеби ќе ве интересира: