Многу е убава: Војаж не го крие својот ентузијазам за Теодора Џехверовиќ - фановите сакаат да ги обединат

Многу е убава: Војаж не го крие својот ентузијазам за Теодора Џехверовиќ - фановите сакаат да ги обединат

Објавена во: Совети // Boys and Girls

По бројните прашања на фановите за нивната врска и иден дует, Михајло Војаж за првпат ја коментираше популарната пејачка Теодора Џехверовиќ.

Кариерите на ова популарно дуо несомнено се во нагорна линија. Нивната публика на настапите расте, а Теодора Џехверовиќ и Војаж честопати се поддржуваат едни со други на социјалните мрежи. Така, во една прилика, додека Теодора ја изведуваше својата песна, раперот рече:

- А како ќе ја пеат нашата песна? - напиша Војаж на Инстаграм, иако одлучи да се посвети на студирањето.

„Искрено, се плашам“, одговори Теодора.

Сепак, иако обожавателите со нетрпение го чекаат овој дует и неуморно поставуваат прашања кога ќе излезе, неговата реализација се уште не се случила. Меѓутоа, на прашањето што мисли за Теодора Џехверовиќ, раперот имаше само пофални зборови.

- Теиќ е сестра, убава и прехаризматична, а сепак една од најсилните бизнисменки на сцената- напиша Војаж на својот профил на Инстаграм, додека пејачката одговори со емотикони во форма на срце.

Да потсетиме, момчето на пејачката Нино Челебиќ неодамна отпатува во Бразил поради кариерата, но Теодора не крие колку и е тешко поради тоа.

извор:wanted.mondo

Објавена во: Совети // Boys and Girls

Можеби ќе ве интересира: