Можеби ќе бидете изненадени: Ова се 10-те ѕвезди кои во 2018 имаа најмногу следбеници на Инстаграм!

Можеби ќе бидете изненадени: Ова се 10-те ѕвезди кои во 2018 имаа најмногу следбеници на Инстаграм!

Иако се уште не е потврдено од Инстаграм, сепак се направи една груба пресметка кој од познатите ѕвезди имаат најмногу следбеници на Инстаграм во оваа година. Па да почнеме:

10. Џастин Бибер – 103 милиони следбеници

9. Нејмар Џуниор – 107 милиони следбеници

8. Тејлор Свифр – 113 милиони следбеници

7. Бијонсе – 121.6 милиони следбеници

6. Кејли Џенер – 121.7 милиони следбеници

5. Ким Кардашјан – 122 милиони следбеници

4. Двејн „Д Рок“ Џонсон – 125 милиони следбеници

3. Ариана Гранде – 139 милиони следбеници

2. Селена Гомез – 144 милиони следбеници

1. Кристијано Роналдо – 148 милиони следбеници

Можеби ќе ве интересира: